Výstava "Plenéry Zemplínskeho múzea"

Pozývame Vás na silvestrovskú vernisáž ,,Plenéry Zemplínskeho múzea“! 

Silvester, konkrétne dopoludnie posledného dňa kalendárneho roka, je už tradične spätý s kultúrnym podujatím - silvestrovskou vernisážou.

Šesťdesiate výročie vzniku Zemplínskeho múzea je výnimočnou príležitosťou venovať tohoročný Silvester výstave – výberu z tvorby umelcov, ktorí boli počas celej jeho existencie účastníkmi medzinárodných maliarskych i sochárskych plenérov – sympózií organizovaných múzeom.

Maliarske plenéry organizované v priebehu rokov existencie Zemplínskeho múzea  priniesli výsledky  niekedy priamo navádzajúce na barbizónsku tradíciu, inokedy blížiace sa k nepredmetnej forme alebo iným podobám, ktoré moderné a postmoderné umenie prinieslo. V každom prípade však vznikli diela podnietené daným prostredím i vzájomnou komunikáciou medzi účastníkmi, ktorá je vlastným zmyslom i poslaním takýchto stretnutí.  

Vnímať tieto stretnutia ako všedné - nevšedné okamihy nášho života nás nabáda aj táto výstava, slávnostne otváraná v deň, ktorým sa niečo pre každého z nás končí, ale aj začína.

Vernisáž sa uskutoční 31. decembra 2017o 1000 hodv galérii ZOS v Michalovciach. 
Súčasťou vernisáže bude predstavenie publikácií:
MOUSSON. Svet farieb a svetla
a
Kaštieľ v Michalovciach

 

Výstava potrvá do 24. januára 2018.silvestrovska pozvanka

KSK logo e04c046aaa0bae83dd57420e876a1a67 logo MsKS LOGO Priatelia zemplina RGB LOGO ZOS valal bel kvh beskydy terra incognita fpu svet zdravia

Tieto stránky používajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame Cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.
Viac informácií Ok