Publikácia Kaštieľ v Michalovciach NA PREDAJ!

KAŠTIEĽ V MICHALOVCIACH

 


Knihu si môžete zakúpiť v Zemplínskom múzeu v Michalovciach (budova tzv. Starého kaštieľa za Rímskokatolíckym farským kostolom v parku Kerta), alebo objednať na info@zemplinskemuzeum.sk
Cena: 15 €

 

 

Táto knižná publikácia zhŕňa najnovšie poznatky z oblasti archívneho, historického a architektonického výskumu michalovského kaštieľa. Prináša veľa spresnení či opráv starších publikovaných informácií, ale i množstvo nových faktov. Obsahuje aj vyše 50 fotografií, pričom niektoré dobové zábery neboli doteraz publikované.

Vydavateľom knihy je Zemplínske múzeum v Michalovciach. Jej zostavovateľmi sú Mgr. Maroš Demko a PaedDr. Martin Molnár. Autorský kolektív tvorili Mgr. Alena Mišíková, PhD. – historička Štátneho archívu v Prešove, PaedDr. Martin Molnár a Mgr. Stanislava Rovňáková – historici Zemplínskeho múzea a Ing. Miroslav Matejka s Mgr. Michalom Šimkovicom – odborníci na architektonicko-historický výskum, ktorí sa podieľali na výskume kaštieľa počas nateraz poslednej rekonštrukcie.

Vydanie publikácie bolo podporené z verejných zdrojov, poskytnutých Fondom na podporu umenia, i finančným príspevkom zo strany Úradu Košického samosprávneho kraja. 

 

obalka 1

02 Kaštieľ v Michalovciach tiraž


03 Kaštieľ v Michalovciach obsah

 e04c046aaa0bae83dd57420e876a1a67 logo MsKS LOGO Priatelia zemplina RGB LOGO ZOS valal bel kvh beskydy terra incognita fpu svet zdravia

Tieto stránky používajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame Cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.
Viac informácií Ok