KOVAČICKÁ INSITA

Reštaurovaný jedálensky stôl

Popri dokončovacích prácach na hlavnej budove michalovského kaštieľa naďalej zveľaďujeme aj stav našich zbierok.

Aktuálne je ukončené kompletné reštaurovanie jedálenského stola z obdobia I. republiky. Stôl pôvodne slúžil pre stolovanie 12 osôb. Do múzea sa tento zbierkový predmet dostal v 70. rokoch 20. storočia, pričom doposiaľ nebol inštalovaný v expozícii múzea. Kompletné reštaurovanie bolo realizované vďaka podpore z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia.

FPU logo2 cierne

DSC 0026