KLENOTNICA - otvorenie expozície

Zemplínske múzeum v Michalovciach sprístupní návštevníkom ďalšiu novú expozíciu. Je ňou Klenotnica, stála expozícia venovaná vzácnym pokladom minulosti.
Expozícia predstaví návštevníkom cenné, umelecko-historické, archeologické a numizmatické artefakty, ktoré sú späté s kaštieľom a regiónom Zemplína.
 
Slávnostné otvorenie Klenotnice sa bude konať 13. novembra 2020 pod záštitou predsedu Košického samosprávneho kraja Rastislava Trnku, pričom dodržané budú všetky hygienicko-epidemické opatrenia. Nakoľko účasť verejnosti je v súčasnosti obmedzená, novú expozíciu si budete môcť pozrieť aj online. Už 14. novembra múzeum na svojom facebookovom profile odvysiela komentovanú prehliadku, vďaka ktorej budú môcť návštevníci nazrieť do Klenotnice aj zo svojej obývačky. Zemplínske múzeum sa takýmto spôsobom zapojí do celoslovenského podujatia Noc múzeí a galérií, ktorá bola presunutá z pôvodného májového termínu na druhú novembrovú sobotu.
 
KLENOTNICA fpu

KSK logo e04c046aaa0bae83dd57420e876a1a67 logo MsKS LOGO Priatelia zemplina RGB LOGO ZOS valal bel kvh beskydy terra incognita fpu svet zdravia

Tieto stránky používajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame Cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.
Viac informácií Ok