Jarné prázdniny v múzeu!

Múzeum je neobyčajné miesto, kde príbehy ožívajú!

Pripravili sme si pre Vás zábavno-náučný denný tábor pre deti od 8 do 12 rokov!

Myšlienkou organizovania tábora je pripraviť bohatý celodenný program v priestoroch múzea, plný kreativity, tvorivosti i zábavy pre prázdninujúce deti. Každý deň bude pritom tematicky zameraný, tak aby sa účastníci tábora oboznámili s múzeom a s prácou v múzeu. Na úvod sa deti oboznámia s prácou archeológov. V utorok navštívia priestory, ktoré nie sú pre návštevníka bežne dostupné (depozitáre a konzervátorskú dielňu). Streda bude venovaná dejinám Michaloviec, ktorú im priblížia regionálny historik a zberateľ pohľadníc. Predposledný deň tábora bude spojený s ľudovými remeslami a výrobou kožených náramkov. Na záver si overia svoje vedomosti súťaživou formou.

Tábor je naplánovaný denne v čase od 7.30 do 15.30 hod., kedy si deti opäť vyzdvihnú ich rodičia. Určený je pre deti vo veku od 8 – 12 rokov, pričom z kapacitných dôvodov je ich počet obmedzený na 20.

jarny plagat web

Denný detský jarný tábor

Organizátor: Zemplínske múzeum

Miesto konania: Zemplínske múzeum a blízke okolie

Praktické informácie:

Termín: 2. 3. – 6. 3. 2020

Zábavno-náučný tábor určený pre deti vo veku 8 – 12 rokov.

Cena na jedno dieťa: 80 €

Príchod detí v čase od 7:30 do 8:30 hod.

Priebeh aktivít v tábore: 8:30 – 15:00 hod.

Prevzatie detí rodičmi v čase od 15:00 do 15:45 hod.

Múzeum zabezpečuje:

- obedy (hotel Družba)

poistenie detí v tábore

- pitný režim

- program a materiál potrebný na jednotlivé tvorivé aktivity

Vášmu dieťaťu prosím pribaľte desiatu, fľašu na vodu, resp. čaj, oblečte mu staršie oblečenie, prezuvky, jarnú športovú obuv.

Organizátori tábora si vyhradzujú právo na zmenu programu v rámci jednotlivých dní.

V prípade otázok nás kontaktujte na čísle: 056 644 10 93, 0908 310 245 – Mgr. Fuchsová Mária.

Predbežný program:

Pondelok: 2. 3. 2020

Zahájenie tábora v podkrovných priestoroch multimediálnej miestnosti ZM – privítanie malých účastníkov a predstavenie tábora, zoznámenie.

Stretnutie s minulosťou - malé archeologické bádanie.

O dobrú zábavu sa postarajú Haliganďáci z Košíc. Prenesieme sa do najstarších geologických období, keď na našej zemi ešte nežil človek. Nazrieme do kuchyne archeológa – vysvetlíme si ako prebieha archeologický výskum a zahráme sa na malých archeológov.

Obed.

Ako reštaurátori v múzeu si vyskúšame zreštaurovanie nájdených archeologických nálezov, lepenie a dopĺňanie chýbajúcich častí nájdených archeologických artefaktov.

Utorok: 3. 2. 2020

Čo nám odhalia muzeálne zákutia.

Oboznámime sa s muzeálnymi priestormi a prácou múzejníka. Navštívime expozície, konzervátorské dielne a tajomné depozitáre.

Obed.

Spoznávanie života v prírode. Interaktívnou formou sa oboznámime s lesnými druhmi vtáctva a cicavcov žijúcich v lesoch zemplínskeho regiónu. V tvorivej dielni si vyrobíme vtáčikov našich lesov.

Streda: 4. 3. 2020

Krok za krokom históriou Michaloviec.

Ako vyzerali Michalovce pred 100 rokmi? V sprievode regionálneho historika sa budeme túlať ulicami nášho mesta, cez príbehy spoznávať historické budovy a osobnosti.

Obed

Čaj o jednej so zberateľom pohľadníc. Stretneme sa s vášnivým zberateľom, ktorý svoju zbierku vytvára už desaťročia. Ktorá pohľadnica bola jeho prvá a čo ho k zberateľstvu pripútalo si rozpovieme pri šálke čaju.

Štvrtok: 5. 3. 2020

Stretnutie s garbiarom

Biče, kapsy, píšťalky.... oboznámime sa s pastierskym remeslom a jeho umením. Pri pútavom rozprávaní uja Jana si v tvorivej dielni vyzdobíme kožené náramky a vyrobíme záložky.

Obed.

Čaj o jednej s etnografom. Porozprávame sa ako sa žilo na dedine a ako si ľudia vyrábali všetko potrebné pre život.

Piatok: 6. 3. 2020

Zisti čo si pamätáš ?

Zábavno-súťažnou formou si zopakujeme čo sme si zapamätali.

Rozlúčka s táborom

Záväznú vyplnenú PRIHLÁŠKU, SÚHLAS so spracovaním osobných údajov a peniaze doručiť osobne na sekretariát múzea do: 25. 2 . 2020

Prihláška do denného detského letného tábora pri ZM

Súhlas so spracovaním osobných údajov