Irma Sztárayová – dvorná dáma zo Zemplína (výstava)

Mesto Snina, Mestské kultúrne a osvetové stredisko v Snine v spolupráci so Zemplínskym múzeom v Michalovciach pripravujú v kaštieli v Snine výstavu s názvom Irma Sztárayová – dvorná dáma zo Zemplína. V rámci nej si široká verejnosť bude môcť pripomenúť významnosť tejto zemplínskej grófky. Jej spoločenské postavenie totižto presiahlo hranice nášho regiónu, nakoľko bola dvornou dámou rakúskej cisárovnej a uhorskej kráľovnej Alžbety Habsburskej, familiárne nazývanej Sissi. A práve „ONA“ bola tá, v ktorej náručí cisárovná po atentáte na brehu Ženevského jazera v roku 1898 skonala.

 Vo štvrtok, 24. októbra 2019 o 17:00 hodine Vás pozývame na otvorenie výstavy a komentovanú prehliadku, ktorá sa bude nachádzať v priestoroch „Hobbygalerky“ kaštieľa v Snine a bude obohatená aj o hudobné vystúpenie. Srdečne ste všetci vítaní.

 

 irma sztaray 5 w

KSK logo e04c046aaa0bae83dd57420e876a1a67 logo MsKS LOGO Priatelia zemplina RGB LOGO ZOS valal bel kvh beskydy terra incognita fpu svet zdravia

Tieto stránky používajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame Cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.
Viac informácií Ok