Spomienkové dni grófky Irmy Sztárayovej

Podujatie je vyvrcholením celého roka venovaného 155. výročiu narodenia dvornej dámy rakúskej cisárovnej a uhorskej kráľovnej Alžbety Habsburskej, verejnosti známej ako Sissi, ktorá po atentáte v roku 1898 na brehu Ženevského jazera skonala v Irminom náručí. 

Prvý deň podujatia zaháji komentovaná prehliadka zameraná na históriu kaplnky a rodu Sztáray, ktorého členovia nechali kaplnku vystavať. Po nej bude nasledovať slávnostná zádušná sv. omša. Program vyvrcholí komorným koncertom, na ktorom sa ako účinkujúci predstavia operná speváčka Milena Bančejová a huslista Miroslav Starják. V druhý deň podujatia bude otvorená

panelová výstava (Galéria pod nebom, pred MÚ Michalovce), na ktorú nadviaže moderovaná diskusia so vzácnym hosťom historikom prof. Romanom Holecom. Diskusia bude prebiehať v sále ZOS Michalovce, kde bude inštalovaná výstava replík dobových šiat cisárovnej Alžbety a jej dvornej dámy Irmy Sztárayovej a predmety súvisiace s týmito urodzenými dámami. Celá diskusia bude obohatená o hudobný vstup.

 

 

spomienkove dni delta verzia DEKD mm

 

 

KSK logo e04c046aaa0bae83dd57420e876a1a67 logo MsKS LOGO Priatelia zemplina RGB LOGO ZOS valal bel kvh beskydy terra incognita fpu svet zdravia

Tieto stránky používajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame Cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.
Viac informácií Ok