•  

Navštívili nás naši ukrajinskí partneri

Na pozvanie Slovensko-ukrajinskej rozvojovej asociácie navštívili v dňoch 16. a 17. marca 2019 Zemplínske múzeum v Michalovciach zástupcovia Mestského úradu v Užhorode, konkrétne doc. Viktor Petreckyj, PhD. a Mgr. Nazar Lukyv z odboru kultúry a ochrany kultúrnych pamiatok.

V múzeu ich privítal jeho manažér – Mgr. Tibor Tabak a riaditeľ Slovensko-ukrajinskej rozvojovej asociácie – PhDr. Mgr. Tomáš Doležal. Členovia delegácie si mohli pozrieť zrekonštruované vnútorné priestory hlavného kaštieľa, ako aj jeho nádvorie a základy rotundy. Spoločne s hostiteľmi tiež navštívili zakonzervované zvyšky stredovekého kostolíka na Senderove, odkiaľ sa ponúkal nádherný výhľad na Zemplínsku šíravu a jej okolie.

Cieľom návštevy bolo nadviazať spoluprácu medzi michalovským múzeom a kultúrnymi inštitúciami mesta Užhorod. Zástupcovia oboch strán sa dohodli na kooperácii pri ochrane kultúrnych pamiatok, v oblasti vedeckej spolupráce, hovorili aj o vzájomných stážach odborných pracovníkov a o rozvoji špecifického cestovného ruchu.

Slovenská strana sa už teraz teší na ďalšie spoločné stretnutie, ktoré by malo priniesť podpis konkrétnych dohôd.

 

IMG 2211

IMG 2213

 

IMG 2216

 

IMG 2219

 

IMG 2224

 

IMG 2239

 

IMG 2240

 e04c046aaa0bae83dd57420e876a1a67 logo MsKS LOGO Priatelia zemplina RGB LOGO ZOS valal bel kvh beskydy terra incognita fpu svet zdravia

Tieto stránky používajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame Cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača.
Viac informácií Ok