Navštívili nás naši ukrajinskí partneri

Na pozvanie Slovensko-ukrajinskej rozvojovej asociácie navštívili v dňoch 16. a 17. marca 2019 Zemplínske múzeum v Michalovciach zástupcovia Mestského úradu v Užhorode, konkrétne doc. Viktor Petreckyj, PhD. a Mgr. Nazar Lukyv z odboru kultúry a ochrany kultúrnych pamiatok.

V múzeu ich privítal jeho manažér – Mgr. Tibor Tabak a riaditeľ Slovensko-ukrajinskej rozvojovej asociácie – PhDr. Mgr. Tomáš Doležal. Členovia delegácie si mohli pozrieť zrekonštruované vnútorné priestory hlavného kaštieľa, ako aj jeho nádvorie a základy rotundy. Spoločne s hostiteľmi tiež navštívili zakonzervované zvyšky stredovekého kostolíka na Senderove, odkiaľ sa ponúkal nádherný výhľad na Zemplínsku šíravu a jej okolie.

Cieľom návštevy bolo nadviazať spoluprácu medzi michalovským múzeom a kultúrnymi inštitúciami mesta Užhorod. Zástupcovia oboch strán sa dohodli na kooperácii pri ochrane kultúrnych pamiatok, v oblasti vedeckej spolupráce, hovorili aj o vzájomných stážach odborných pracovníkov a o rozvoji špecifického cestovného ruchu.

Slovenská strana sa už teraz teší na ďalšie spoločné stretnutie, ktoré by malo priniesť podpis konkrétnych dohôd.

IMG 2211

IMG 2213