•

Zľavnené vstupné pre členov združenia PV - Zväz protikomunistického odboja - III. odboj

Dňa 24.6.2021 bola podpísaná vzájomná dohoda medzi Košickým samosprávnym krajom a Politickými väzňami – Zväz protikomunistického odboja – III. odboj.

Strany memoranda sa dohodli na nadviazaní spolupráce v záujme obojstrannej podpory boja proti akýmkoľvek pokusom o obnovenie, udržovanie a rozširovanie komunistického alebo iného totalitného režimu a v záujme poskytnutia morálnej satisfakcie politickým väzňom a členom ich rodín na podujatiach podporujúcich aktívny spôsob života.

Kraj aj združenie sa zaviazali k plneniu hlavných princípov spolupráce. Medzi tie ťažiskové patrí vytváranie priestoru pre aktivity smerujúce k prehĺbeniu úcty a vážnosti k politickým väzňom aj spolupráca pri šírení osvety týkajúcej sa komunizmu a totalitných ideológií a problematiky politických väzňov.

Košický samosprávny kraj sa zaviazal aj k poskytovaniu konkrétnych benefitov pre členov združenia v sociálnej aj kultúrnej oblasti, v rámci ktorých získajú možnosť zľavy pri vstupe do múzeí a galérií v zriaďovateľskej pôsobnosti KSK.

Pre uplatnenie zľavy pri vstupe do Zemplínskeho múzea (výška zľavy rovnaká ako pre držiteľov preukazu ŤZP) je potrebné preukázať sa členským preukazom s platnou ročnou známkou.

e04c046aaa0bae83dd57420e876a1a67 logo MsKS LOGO Priatelia zemplina RGB LOGO ZOS valal bel kvh beskydy terra incognita fpu svet zdravia