Reštaurovanie nábytkového kompletu

V rámci 2. fázy odborného ošetrenia boli reštaurované veľký príborník (bufet) s nadstavbovou časťou, malý príborník a presklená vitrína. Cieľom projektu bola záchrana a následná prezentácia celého kompletu, ktorý pochádza zo začiatku 20. storočia. Do múzea sa tieto kusy nábytku dostali v 70. rokoch 20. storočia. Kompletné reštaurovanie bolo realizované vďaka podpore z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia. Celý nábytkový komplet je možné vzhliadnuť v novovytvorenej historickej expozícii múzea, ktorá bola návštevníkom slávnostne sprístupnená v septembri roku 2019.

FPU logo2 cierne

DSC04204