Zemplínske múzeum uvádza: krátke filmy "Deň s ..."

Zemplínske múzeum 22.2.2018 uvedie krátke filmy, približujúce dve rôzne oblasti kultúry Zemplína.

Film „Deň s... výrobcom pastierskych bičov“ predstaví Jána Ihnáta ako človeka, ktorý sa venuje výrobe kožených predmetov, vychádzajúcich z pastierskej tradície. Film zachytáva výrobu biča, inšpirovanú i historickými predlohami v zbierkach Zemplínskeho múzea.

„Deň s... michalovskými hrnčiarmi“  je nahliadnutím do hrnčiarskych dielní aktívnych keramikárov Ľubomíra Lipaia a Jána Mokriša. Ukážku súčasných hrnčiarskych pracovných postupov obohacuje maľovanie taniera známymi pozdišovskými motívmi.

Súčasťou predstavenia filmov bude i diskusia s protagonistami.

Filmy/snímky sú výsledkom výskumnej činnosti, ktorú z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

den s plagat2 WEB